İngilizce Dil Eğitim Platformu.
Advertisement-firatboyan.com
Beğendiğiniz içerikleri facebook twitter veya g+1 üzerinden paylaşarak konuların daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kategoriler

category

Genel İngilizce KategorileriGENERAL ENGLISH (Genel İngilizce) Kategorisinde Makale Ara:
Sadece GENERAL ENGLISH (Genel İngilizce) kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

GENERAL ENGLISH (Genel İngilizce)


category 15.06.2015 category 4

Spelling and Pronunciation Rules (Teleffuz Kuraları)
Alfabenin yalnız 26 harf kapsamasının tanbii sonucu olarak, İngilizcede bir harf birkaç sesinsesinsesin yerini tutmakta, bu yüzden de, İngilizcede okunuş, yazılı, ve telaffuz, basit kurallarla izah edilemeyecek kadar karmaşık bir durum almaktadır. Çok eskiden İngilizce sade bir dildi. Türkçede olduğu gibi, alfabedeki her harf bir tek sesi karşılayıp, telaffuz ve yazılış birbirine uyardı. Fakat sonradan, bu uyum çeşitli sebeplerden dolayı tamamen bozularak, İngilizce bugünkü 21 ünlü ses için 191 yazılış şekline sahip olan ve kural tanımayan bir dil haline geldi.Devamı »

category 09.05.2015 category 4

REWRITING RULES OF -ing, -ed, -s, -es AFFIXES(-ing, -ed, -s, -es EKLERİNİN YAZIM KURALLARI)
Simple Present Tense‘de fiillere –s, veya -es takısı eklerken dikkat edilmesi gereken kurallar.Simple PastTense‘de Di’li geçmiş zamanda (Simple Past Tense) kurulan olumlu düz cümlelerde düzenli fiillerin sonuna eklenen eklerim yazım kuralları.Present Continuous tense’de fiillere –ing takısı eklerken fiillerde yapılan değişikliklerde dikkat edilmesi gereken kurallar.Devamı »

category 21.04.2015 category 23

Word Order in English- İngilizcede Cümle Kurulumu, İngilizce Cümle Kurma Teknikleri
İngilizce öğrenmeye devam eden ve hatta İngilizce öğrenmiş kişilerde dahi sıklıkla karşı karşıya kalınan bir sorun da şudur; İngilizcede cümle nasıl kurulur? İngilizcede cümle kurarken hangi yapı izlenmeli? İngilizcede cümle kurarken hangi sıra ve formül takip edilmelidir? İngilizce cümle kurulumu nasıl yapılır? Gibi sorular akla gelir. İngilizce Dilbilgisi (English Grammar) açısından cümleyi gelişi güzel değil de, belli bir sırayı takip ederek kurmalıyız. Normal koşullarda (yani, devrik yapı vs. bulunmayan durumlarda) en basit şekli ile İngilizcede cümle iki unsurdan oluşur: [Özne + Yüklem] (Subject) + (Verb)Devamı »

HAKKIMDA

info hepingilizce.com, 2014 yılı başında yayına girmiş olup, sizlerden gelen destek ile de her geçen gün daha da gelişmektedir.
Tek başıma hazırlamış olduğum bu İngilizce eğitim sitesi; tüm seviyeden onlarca üniteden oluşup, dersler en temel İngilizce konularından başlayarak, ileri seviyeye kadar olan İngilizce konuların hemen hemen hepsini kapsamaktadır. İngilizce konuların anlatımlarını sadece ve sadece ben yapmaktayım. Yani İngilizce ders ve konu anlatımları tamamen özgündür.İnternet ortamında İngilizce eğitim içerikleri sağlayan web sitelerinin neredeyse %90'ı, içeriklerini birbirlerinden ÇALARAK yayınlamaktadırlar. Başka sitelerdeki içerikler bu sitede asla barındırılmaz.
İngilizce Dersler, öğrenenlerin sıfırdan başlayacağı şekilde hazırlanmış olup İngilizceyi hiç bilmeyen biri bile kendi başına oturup kolayca İngilizce konularını anlayıp pekiştirebilir.

Devamı »

İLETİŞİM

iletişim Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »
© 2020 - hepingilizce.com | Tüm hakları saklıdır.