İngilizce Dil Eğitim Platformu.
Advertisement-firatboyan.com
Beğendiğiniz içerikleri facebook twitter veya g+1 üzerinden paylaşarak konuların daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kategoriler

category

Genel İngilizce KategorileriVOCABULARY (Kelime Bilgisi) Kategorisinde Makale Ara:
Sadece VOCABULARY (Kelime Bilgisi) kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

VOCABULARY (Kelime Bilgisi)


category 10.10.2014 category 2

Günlük Hayatta Kullanılan İsimler-NOUNS
Bir isimi beş duyu organınızdan biriyle veya bir çoğuyla tanımlayabiliyorsanız, o isim somut bir isimdir (concrete noun) Örn: ice cream (dondurma), somut bir isimdir yani concrete noun. Ancak intelligence (zeka) kelimesi, soyut bir isimdir (abstract noun). Intelligence(zeka) ne renktir? Bilemezsiniz. Çünkü görmüyorsunuz. Nasıl bir tadı vardır? Bunu da bilemezsiniz. Çünkü tadına bakma şansınız da yoktur. Koklayabir misiniz? Asla!Devamı »

category 05.10.2014 category 0

Günlük Hayatta Kullanılan Sıfatlar-ADJECTIVES
İngilizcede Sıfatlar (adjectives in english) anlam bakımından isimlerin (nouns) farklı özelliklerini belirtmek için kullanılan kelimelerdir. Onlar hakkında bilgi vererek onları tanımamıza yardımcı olurlar. a room(bir oda)- a silent room(sessiz bir oda) The student(öğrenci)- The clever student(zeki öğrenci)Devamı »

category 25.09.2014 category 1

Günlük Hayatta Kullanılan Fiiller-VERBS
Bir isimi beş duyu organınızdan biriyle veya bir çoğuyla tanımlayabiliyorsanız, o isim somut bir isimdir (concrete noun) Örn: ice cream (dondurma), somut bir isimdir yani concrete noun. Ancak intelligence (zeka) kelimesi, soyut bir isimdir (abstract noun). Intelligence(zeka) ne renktir? Bilemezsiniz. Çünkü görmüyorsunuz. Nasıl bir tadı vardır? Bunu da bilemezsiniz. Çünkü tadına bakma şansınız da yoktur. Koklayabir misiniz? Asla! İşte örneklerden de anlaşılacağı gibi Conrete nouns- Absract Nouns (Somut ve Soyut isimler) kavram mantığını iyi bilmelisiniz.Devamı »

category 16.09.2014 category 12

The Irregular Verbs (Düzensiz Fiiller)
Irregular verbs, İngilizcede kuralsız fiillerin & düzensiz fiillerin (irregular verbs) geçmiş zaman şekilleri, kurallı fiillerde (regular verbs) olduğu gibi sonlarına -ed eki getirmek suretiyle yapılmaz.Bunların değişik şekilleri vardır. Bunlar fiillerin 2. hali(Verb2) ve 3. halidir(Verb3). Ancak bunlar sanıldığı kadar kuralsız veya düzensiz değildir.Devamı »


1 - 2« Önceki · Sonraki »
Aralık: 1-4 (Toplam 5 Konu)HAKKIMDA

info hepingilizce.com, 2014 yılı başında yayına girmiş olup, sizlerden gelen destek ile de her geçen gün daha da gelişmektedir.
Tek başıma hazırlamış olduğum bu İngilizce eğitim sitesi; tüm seviyeden onlarca üniteden oluşup, dersler en temel İngilizce konularından başlayarak, ileri seviyeye kadar olan İngilizce konuların hemen hemen hepsini kapsamaktadır. İngilizce konuların anlatımlarını sadece ve sadece ben yapmaktayım. Yani İngilizce ders ve konu anlatımları tamamen özgündür.İnternet ortamında İngilizce eğitim içerikleri sağlayan web sitelerinin neredeyse %90'ı, içeriklerini birbirlerinden ÇALARAK yayınlamaktadırlar. Başka sitelerdeki içerikler bu sitede asla barındırılmaz.
İngilizce Dersler, öğrenenlerin sıfırdan başlayacağı şekilde hazırlanmış olup İngilizceyi hiç bilmeyen biri bile kendi başına oturup kolayca İngilizce konularını anlayıp pekiştirebilir.

Devamı »

İLETİŞİM

iletişim Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »
© 2020 - hepingilizce.com | Tüm hakları saklıdır.