İngilizce Dil Eğitim Platformu.
Advertisement-firatboyan.com
Beğendiğiniz içerikleri facebook twitter veya g+1 üzerinden paylaşarak konuların daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kategoriler

category

Genel İngilizce KategorileriADVANCED (İleri Seviye) Kategorisinde Makale Ara:
Sadece ADVANCED (İleri Seviye) kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

ADVANCED (İleri Seviye)


category 14.02.2016 category 1

Relative Clauses- Defining&Non-Defining Relative Clauses
Sıfatlarla tanımlama yapmak çok kolaydır. Örneğin; Tall boy(uzun çocuk), blond girl(sarışın kız) vb. ancak “Çok hızlı koşan çocuk düştü” gibi bir cümle kurmak istersek burada bir cümlecik (clause) kurmak zorundayız ve bu cümleciği kurarken de ilgi zamirlerine(relative prouns) ihtiyacımız olacaktır. İlgi zamirleri (relative prouns) soru kelimelerinde kullandığımız (who, whom, which, where, whose, when) gibi kelimelerdir. İngilizcede ilgi zamirleri cümlede hem özne hem de nesne konumunda bulunabilirler.Devamı »

category 12.09.2015 category 0

Passive Voice in English- (İngilizcede Edilgen Yapı)
Passive Voice konu anlatımı Bilindiği gibi özne; cümlede yüklemi yapan, nesne ise bu olaydan etkilenen durumdadır. En temel ve en yaygın kullanım alanına sahip bu cümlelere Türkçe dilbilgisi içinde “Etken” cümleler denir. Ekten cümlelerde özne eylemi direkt yapar. Tom Beni Davet etmedi. Karısı çok seviyordu. Odasını her akşam temizliyorum. Bu diziyi her gün binlerce kişi izliyor. Yukarıdaki tüm cümlelerin “etken” mastarlardan türediği asla unutulmamalıdır. Çağırmak, davet etmek, sevmek, temizlemek, izlemek… Etken cümlelerin tam aksine, özne cümle içinde olayı yapan değil de, bir nesne gibi olaydan direkt etkilenen yapıda olursa “edilgen” cümle modeli çıkar. Artık cümle içinde özne, bir başka varlık tarafından yönlendirilmektedir. Çoğu kez cümleye açıklama olarak “…tarafından” ibaresi eklenir.Devamı »

category 19.08.2015 category 0

THE SUBJECTIVE MOOD (DİLEK KİPİ)
Daha çok yazılı ve çok resmi dilde görülen bu yapı, dilek içeren fiillerle birlikte kullanılır. Önemini büyük ölçüde kaybeden bu ifade şekli, kalıplaşmış birkaç deyim hariç, konuşma dilinde yerini artık should fiiline bırakmıştır. Şekilleri mastarın aynısıdır. Ayrıca, yabancılara çok şaşırtıcı gelmesine rağmen üçüncü şahıs hiçbir zaman 's' almaz.Devamı »

HAKKIMDA

info hepingilizce.com, 2014 yılı başında yayına girmiş olup, sizlerden gelen destek ile de her geçen gün daha da gelişmektedir.
Tek başıma hazırlamış olduğum bu İngilizce eğitim sitesi; tüm seviyeden onlarca üniteden oluşup, dersler en temel İngilizce konularından başlayarak, ileri seviyeye kadar olan İngilizce konuların hemen hemen hepsini kapsamaktadır. İngilizce konuların anlatımlarını sadece ve sadece ben yapmaktayım. Yani İngilizce ders ve konu anlatımları tamamen özgündür.İnternet ortamında İngilizce eğitim içerikleri sağlayan web sitelerinin neredeyse %90'ı, içeriklerini birbirlerinden ÇALARAK yayınlamaktadırlar. Başka sitelerdeki içerikler bu sitede asla barındırılmaz.
İngilizce Dersler, öğrenenlerin sıfırdan başlayacağı şekilde hazırlanmış olup İngilizceyi hiç bilmeyen biri bile kendi başına oturup kolayca İngilizce konularını anlayıp pekiştirebilir.

Devamı »

İLETİŞİM

iletişim Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »
© 2020 - hepingilizce.com | Tüm hakları saklıdır.